Comandos de SalvamentoComandos
de Salvamento

Nyheter og rapporter

COMANDOS DE SALVAMENTO TIL STEDE VED RELIGIØSE ARRANGEMENTER OG STRANDER

This post is also available in: Spansk Engelsk Fransk Chinese (Simplified) Japanese

Frivillige fra Comandos de Salvamento hjelper en eldre person under et religiøst arrangement.
Prehospitalt personell fra Comandos de Salvamento yter hjelp under de liturgiske arrangementene.

Comandos de Salvamento yter også bistand under de forskjellige religiøse arrangementene som avholdes i landet, der personer med problemer knyttet til høyt blodtrykk og heteslag behandles. De får poliklinisk behandling av de prehospitale behandlingsteamene.

Under prosesjonene rammes eldre personer av heteslag eller problemer med høyt blodtrykk, og derfor behandles de i ambulansene til Comandos de Salvamento.

Livreddere og redningsmannskaper fra Comandos de Salvamento er beredt under vannredningene.
Livreddere fra Comandos de Salvamento gjennomfører en vannredning.

I tillegg opprettholder Comandos de Salvamento førstehjelpsposter ved flere turistsentre i landet, med paramedisinsk personell som kan gi feriegjestene hjelp, samt sårbehandling og mindre kirurgiske inngrep.

På landets strender har livredderpersonellet fra Comandos de Salvamento reddet mer enn førti personer så langt i påskeferien. Dette skyldes manglende aktsomhet blant besøkende som ikke følger advarslene fra de ulike redningskorpsene om å unngå å bli dratt ut av en havstrøm.

De erfarne livredderne holder imidlertid fortsatt vakt og lykkes med å redde feriegjestene som blir dratt med av strømmen. Ved enkelte anledninger må de også kjempe med berusede personer som ikke følger advarslene.

Personell fra Comandos de Salvamento deltar i prosesjonene på langfredag.
Prehospital behandling er nødvendig under de ulike prosesjonene.

Arkiver

Kategorier

Emner

Arkivbilder

GoFundme